Eredmény: 1 - 9 (9) összesen

Téma: Mennyivel olcsóbb a szigetelés mint a csere?

  1. #1
    sbs
    sbs nem elérhető
    Adminisztrátor sbs logója
    Csatlakozott
    2011 július
    Tartózkodási hely
    Tárnok City
    Összes hozzászólás
    5
    Blog bejegyzések
    1

    Mennyivel olcsóbb a szigetelés mint a csere?

    Egy kollégám ablakcsere előtt áll, de nem biztos hogy ki kellene cserélnie a fa ablakait, lehet hogy a szigetelés is elég. Mennyivel olcsóbb a szigetelés mint a komplett csere? És mennyire hatékony, ha a keretek még aránylag jó állapotban vannak?

  2. #2
    Junior Member
    Csatlakozott
    2011 február
    Összes hozzászólás
    11
    Az utólagos ablakszigetelés az ablakcserének kb. 10%-ba kerül. Ha a nyílászárók jó állapotban vannak, akkor jelentősen hatékony. Azonos fűtés mellet 2-3 Celsius fokkal emelkedik lakásunk hőmérséklete.

  3. #3
    Junior Member
    Csatlakozott
    2011 szeptember
    Összes hozzászólás
    2
    Szia! Megtörtént már a döntés? Mert van egy cég aki Budapesten díjmentesen megnézi az ablakot ha az hőszigetelt üveges, és megjavítják, leszigetelik és akár felújítják. Ők írásban adnak ajánlatot, és ha az kevesebb mint a csere akkor válassza őket. Veszteni való nincs ablakszerviz.hu

  4. #4
    Junior Member
    Csatlakozott
    2012 március
    Összes hozzászólás
    29
    Lényegesen olcsóbb! Pontos árakat nem tudok mondani neked, de szerintem még tíz százaléknál is lényegesen olcsóbb lehet, ha mondjuk házilag akarod kivitelezni a szigetelést. A csere ugyebár minden esetben több százezer forint, ez alatt nincs nagyon ablakcsere. Ha hivatásos szakember csinálja az újraszigetelést, akkor az véleményem szerint több tízezer forintra is rúghat, de amennyiben otthon végzed el a műveletet egymagad, úgy komolyabb összegeket is megspórolhatsz, mert nincs munkadíj, csak az alapanyagot veszed meg. A leghatékonyabb szigetelés a szilikon és a szivacs, amelyeket vagy magadnak kell felhordani a keret és az ablak közé. Ugyanakkor ha bizonytalan vagy abban, hogy egy efféle megoldás használna-e saját ablakaidnak, akkor inkább keress fel egy szakembert és vizsgáltasd meg az ablakaidat, mert egy forintot sem érdemes rákölteni olyan ablakokra, amelyek szigetelés esetén is áteresztik a hideget, mert már alapból tönkre vannak a tokok és az ablakok. Szóval szerintem egyszer kérdezz meg egy szakembert és utána dönts a témában!

  5. #5
    Junior Member
    Csatlakozott
    2012 március
    Tartózkodási hely
    Dunaharaszti
    Összes hozzászólás
    23
    Én a témaindító kérdésre válaszolnék. Sokkal olcsóbb az utólagos szigetelés. Én magam készítettem ezelőtt 4 éve és nagyon jól sikerült, a közel 20-éves ablakimat szigetelni. Mivel én még nem szilikonnal, hanem kaucsuk és szivacs tömítővel készítettem így nem a legjobb, de az alapállapothoz képest sokkal jobb lett a szigetelés. Még most 4 év elteltével is ellátja a feladatát. Igaz ugyan, hogy nem csak úgy bepasszintottam a tok és keret közé, hanem készítettem neki egy nútot, vagy bemarást. Ki hogy ismeri az ilyen szakszavakat. Mivel már eléggé elöregedtek a keretek és a tok is ezért most állunk neki a cserének. Még nem lett eldöntve, hogy műanyag vagy fa lesz a választott. Legalább újabb 20 évre tervezek, ezért fontos a jól megválasztott ablak. Az akkori szigetelés költségei nálam számszerűen körülbelül 10 ezer forintba kerültek. De mindent magam vettem és készítettem el. Amit nem kaptam meg boltban azt pedig megoldottam egyszerű házi praktikák segítségével. Akkoriban rengeteget érdeklődtem és olvastam a téma kapcsán, ezért sok kísérletezés és szinte megoldhatatlan probléma adódott. Szerencsére mindent megoldottam a magam módján. Aki hamar feladja, vagy nem érzi úgy, hogy sikerülni fog, az jobban jár ha erre szakosodott profit hív segítségül. Igaz ugyan egy kicsit drágább lesz, de nekünk csak annyi a dolgunk, hogy megvárjuk az elkészített végeredményt. Valamit valamiért alapon működik.

  6. #6
    Member
    Csatlakozott
    2012 március
    Összes hozzászólás
    33
    Természetes dolog, ha valaki magának csinálja meg az utólagos szigetelést, akkor lényegesen olcsóbbra jön ki. De szerintem legalábbis a mai árakon és korrekten minden nyílászáró szigetelése a boltban kapható anyagokkal megoldva körülbelül a teljes csere árának csak 8-10%-ba kerül. Itt persze nem csak a szigetelőcsíkokról beszélek. A szigetelésbe beletartozhat a korszerűbb üvegek behelyezése a régi keretbe. A beépített tok széleinek, valamint a redőny tokjának szigetelése is beletartozhat. Mert sokan elfelejtik a redőny tokját. A teljesség igénye nélkül felsoroltam pár dolgot. Ezen kívül még számos egyéb módszer lehet a segítségünkre szigetelés terén.

    Ami a korszerűsítést illeti, bizony a kenyere javát már megette az a nyílászáró. Mivel itt vannak hozzáértők ezért én javaslom, kérdezz bátran, mert nagy valószínűséggel megkapod a korrekt válaszokat. Ha pedig szakember segítségére volna szükség, akkor szintén jó helyen jársz.

    Egyébként szerintem azért érdemes lenne megfontolni a kibontott anyagok továbbértékesítését. Itt van rá a lehetőség. Anno mikor apósomnál külső garázst csináltunk, akkor milyen jó lett volna, ha tudok venni bontott anyagot. Végül vettem, de az egy külön történet mert valami régi laktanyából mentett ablakot sikerült szerezni. Azóta is csak a baj van vele, mert nem szabvány méret.

  7. #7
    Junior Member
    Csatlakozott
    2012 március
    Tartózkodási hely
    Dunaharaszti
    Összes hozzászólás
    23
    Egy másik témában vetődött fel, és lehet érdemes lenne elgondolkodni a dolgon. Szóval az a helyzet, hogy ugye cserén gondolkodom. Viszont, lehet elég lenne az üvegeket és a szigeteléseket cserélni. Mármint úgy értem, ha azt a pénzt amit az újra félretettem, abból kompletten át tudnám üvegeztetni az egészet és persze modernebb szigetelést is kaphatna az ablak.
    Kérdés csupán annyi lenne, hogy a hagyományos ikerszárnyas ablakok keretébe lehet-e tenni vastag duplafalú üveget. Mivel jelenleg normál vékony van benn. Nagyon át kellene alakítani? Ez a megoldás nem az anyagiak miatt érdekelne, hanem mert így nem kellene bontani és valahol megőrizné a ház az eredeti küllemét. Vagy felejtsem el, mert nem éri meg a kiadás az eredményhez képest.

    A másik dolog pedig annyi, hogy mivel már van egy bemart nút a tokban a régi szigetelés miatt. Nem okoz ez majd problémát az új üvegek behelyezésekor? Tudom, hogy nem ott van a nút tehát nem attól tartok, hogy befér-e, hanem attól a dologtól hogy az új üveg behelyezése után át kell variálni a szigetelést.

  8. #8
    Member
    Csatlakozott
    2012 március
    Összes hozzászólás
    33
    Szintén előre jelezném, hogy nem vagyok üveges szakember. Viszont azt tudom, hogy az üvegek cseréje nem olyan egyszerű dolog. Ha az lenne, akkor nem épülne erre külön szakma. A kerettől is nagyban függ a behelyezendő üveg vastagsága. Először azt kellene tudni, hogy milyen a keret. Ugyanis a thermo üvegek vastagabbak ezért nem feltétlenül illeszthetők bármely keretbe. A hagyományos ikerszárnyas kifejezés szerintem elég tág fogalom. Bár lehet tudom melyikre gondolsz, de ennek ellenére nem merném konkrétan kimondani az igent. (ha egyre gondolunk, akkor elvben semmilyen átalakítás sem szükséges) Le kellene írni a pontos típust. Akkor szerintem többen is tudnánk, hogy miről is van szó. Ezáltal pontosabb és részletesebb választ is kaphatnál.

    Ami a bemart nútokat illeti. Ha megvan a bemarás, akkor felesleges lenne újat csinálni rá. A régi nútba kell tenni az új szilikonos tömítőt és annyi. Ami pedig az üveg és nút problémát illeti, semmiképp sem okozhat problémát. Ugyanis a vastagabb üveg nem befolyásolja a keretet. Ha adott a keret mérete, akkor oda kell beszabni az üveget ami vastagabb ugyan, de nem szélesebb vagy magasabb. Ennél fogva semmiképpen sem okozhat problémát.

    Ami pedig szerintem mindenképpen ellenőrizendő:
    A keret sarkainál kicsit meg kell kaparni a festéket, mert általában a csapolásnál kezd tönkremenni.
    Ha a kereten bármilyen elváltozás van például: hosszanti bemélyedések, kis furatszerű lyukak akkor mindenképp érdemes komolyan átgondolni a dolgot. Ugyanis az ilyen külsőleg épnek látszó fa felületek belülről akár teljesen szivacsosak is lehetnek. A fa legnagyobb ellensége a szú, illetve a termeszhangya. Tehát mindenképp komolyan ellenőrizni kell a faanyagot. Ide értem a tok tüzetes átvizsgálását is.

  9. #9
    Junior Member
    Csatlakozott
    2012 június
    Összes hozzászólás
    6
    Hogy mennyivel olcsóbb a szigetelés, mint a csere, az rengeteg dologtól függhet értelemszerűen. Az első és legfontosabb ezzel kapcsolatban, hogy mennyire nagy és mi a probléma! Ha ugyanis csak arról van szó, hogy egy szimpla fa nyílászárót szeretnénk utólagosan leszigetelni, de azért, mert csak kicsit jön be a rések közül a huzat vagy csak egyszerűen úgy érezzük, szeretnénk jobb szigetelést, az nem túl drága beruházás, tulajdonképpen - a nagyobb házak esetében - alig néhány ezer forintból kihozható. A leghatékonyabb ilyenkor a boltokban kapható szivacs csík, amiből érdemes a drágábbat megvásárolni, mert általános tapasztalatom, hogy az olcsóbbak - féláron vannak a jobbakhoz mérten - hamar, alig két-három hónap alatt eldeformálódnak és akkor hiába dolgoztunk, kezdhetjük újra elölről. Van természetesen kicsit drágább megoldás is, ez a szilikon vagy a gumicső felragasztása, ám ezek is kihozhatók alig pár ezer forintból.

    Én már évek óta egy magam által kifejlesztett módszer használok, aminél jobbat még nem találtam. Az egész alapja a filcezett szőnyeg. Akinek van a lakásában padlószőnyeg és mondjuk saját maga vágta be a helyére a drapériát, akkor bizonyosan maradt otthon felesleg, amelyek jó szolgálatot tehetnek ablakszigetelés esetében. A titok nyitja, hogy egy alig egy centiméter széles csíkot vagy csíkokat vágjunk, amelyeket akárcsak a szilikon vagy a szivacsos csík felragasztásához hasonlóan az ablak rései közé rögzítünk. Használhatunk kapcsot - ha átviszi - kis szöget, jómagam a ragasztó mellett döntöttem, így nem teszek kárt a keretben, festés előtt pedig csak megkezdem és mivel a filc alatt egy műanyag réteg van - vagy üvegszál? -, ezért szilárd felülettel ragasztom az ablakra, tehát nem lesz utána maradék, sem semmi egyéb. A ragasztót ugyan néha spaknival kell lekaparni, de az a legkevesebb. Na szóval, a szőnyegpadló miatt ugyan az ablakok nehezebben csukódnak, ez tény, de viszont, hogy ennél hatásosabb otthoni szigeteléssel még nem találkoztam, az is biztos. Mióta ezt használom, nincs huzat, a meleg is tovább bennmarad a szobában, szóval csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a módszert.

    Persze biztosan vannak olyan módszerek, amelyek komolyabb beavatkozást igényelnek, én korábban vastagabb ablaküvegeket tetettem be, amelyek szintén sokat segítették a szobák szigetelését, szóval az sem rossz és nem túl drága megoldás, de a legolcsóbb - tulajdonképpen csak a ragasztóra kell költenünk - módszer az imént említett, nekem legalábbis ez jött be.

A téma címkéi

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •