Eredmény: 1 - 4 (4) összesen

Téma: Ablakszigetelő anyagok

  1. #1
    rss
    rss nem elérhető
    Senior Member
    Csatlakozott
    2011 október
    Összes hozzászólás
    263

    Ablakszigetelő anyagok

    A leghatékonyabb szigetelés szempontjait követve az ablakszigetelő anyagok köre folyamatosan bővül. Míg korábban csupán a rések tömítése volt a fő funkciójuk, mára már olyan kritériumoknak is meg kell felelniük, mint az UV-sugárzással szembeni ellenállóság vagy a hangszigetelés. Az ablakszigetelő anyagok első generációját a szivacs jelentette. Az öntapadós profilok jól illeszkedtek a nyílászárókba és eltömítették a [...]

    Részletek...

  2. #2
    Member
    Csatlakozott
    2012 március
    Összes hozzászólás
    33
    Ez a bejegyzés rendkívül hasznosnak bizonyult számomra. Nem is tudtam, hogy manapság már ennyire professzionális, ám gyakorlatilag mégis egyszerűen és akár magunk által is kivitelezhető lehetőségek vannak arra, hogy alaposan leszigeteljük nyílászáróinkat. Én ugyan leragadtam a szivacsos megoldásnál, valamint a rések ruhaanyaggal történő kitömködésénél, de jövő télen biztosan kipróbálok majd pár olyan praktikát és újdonságot, amit itt olvastam. Habár egyelőre nem szakítok teljesen a jól bevált módszereimen, az egyik szobában kísérleti jelleggel felhasználom majd azokat az ismereteket, amiket az imént olvastam és ha bejön, akkor jövőre teljesen módosítom a szigetelési haditervet.

    Egyébként számomra a hangszigetelés valamiért sosem volt feltétel, szerencsére csendes környéken lakom és az olyan tulajdonságok is, mint az UV védelem, véleményem szerint feleslegesnek mondhatók, hiszen az efféle „otthoni” szigeteléseket bizonyos időközönként így is, úgy is le kell cserélni, méghozzá tapasztalataim szerint elég zárós időközönként.

  3. #3
    Member
    Csatlakozott
    2012 március
    Összes hozzászólás
    33
    Szerencsés, aki csendes környéken lakik. Sajnos azért ezt nem mindenki mondhatja el magáról. Szerintem bizony nagyon is fontos az UV védelem. Úgy tudom ez az a sugárzás, ami a legjobban károsítja a nyílászárókat. Tehát egyáltalán nem mindegy. Attól, hogy ez úgynevezett otthoni megoldás, még meg kell feleljen pár alapvető körülménynek. Legalább a szigetelés terén nyújtsák az elvárhatót és azért ne évente kelljen már cserélni.

  4. #4
    Junior Member
    Csatlakozott
    2012 június
    Összes hozzászólás
    6
    Én már nem is tudom hányadik éve egy sajátos ablakszigetelést alkalmazok otthon, ami tulajdonképpen nem más, mint a filc - nem a filctoll, hanem a szőnyeg alá is pakolt, sűrű, meleg és puha szövetanyag, bizonyítottan az egyik legjobb szigetelő -, valamint az öntapadós szivacs. Korábban én is csak a szivaccsal próbálkoztam, de nem igazán jött be, egy tél alatt cserélni kellett, illetve már a felrakás után sem éreztem olyan túl nagy változást, mint amit elvártam volna tőle. Amikor erre rájöttem, éppen padlószőnyeget raktunk le az egyik gyerekszobában - alá filccel - és bevillant, hogy mi lenne, ha... Kipróbáltam, hogy mi történik, ha már a korábban szivacsozott ablakaim köré filccsíkot zárok? Akár hiszitek, akár nem, de nálam ez bevált! Rendkívül hatékony, egyszerű, teljes mértékben házilag kivitelezhető módszer, amit annyiban tökéletesítettem, hogy a - tok és az ablakkeret záródásánál - a tokra szivacsot, a keretre pedig filcet ragasztok, így kész is a tökéletes szigetelés. Legalábbis nálunk ez vált be! A filcet egyébként sima kétoldalú ragasztóval rögzítem a helyére, így sem a rögzítés, sem a leszedés nem okoz semmi problémát, de ami a legfontosabb, károsodást az ablakkeretben.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •