Eredmény: 1 - 5 (5) összesen

Téma: Nyílászáró szigetelés

  1. #1
    rss
    rss nem elérhető
    Senior Member
    Csatlakozott
    2011 október
    Összes hozzászólás
    263

    Nyílászáró szigetelés

    A nyílászárók tökéletes szigetelése egyre nagyobb hangsúlyt kap az energiaárak folyamatos emelkedésével. Az újonnan vásárolt ablakok, ajtók esetében a jó hőszigetelő képesség ma már alapelvárás. Ugyanakkor sokan a régi nyílászárók cseréje nélkül szeretnék otthonukat védeni a huzat ellen és megtartani a kellemes belső hőmérsékletet. A nyílászárók szigetelése utólag is elvégezhető, ez költségkímélő megoldás és sok [...]

    Részletek...

  2. #2
    Member
    Csatlakozott
    2012 március
    Összes hozzászólás
    33
    A bejegyzésben a magas energiaárakat emeled ki példaként, holott szerintem – főleg a fatüzelésű családi házak esetében – sokkal fontosabb momentum, hogy a meleg levegő ne szökjön ki idejekorán a nyílászárókon keresztül. Én ugyanis elsősorban ezt tartom fontosnak a szigetelés közben, nem azt, hogy mennyi fa – esetenként gáz fogy –, hiszen ha kemény mínuszok vannak kint, akkor lehet akármilyen jól szigetelt minden ablakunk, így is úgy is rengeteg tüzelőanyag fog elfogyni, amit szerintem a szigetelés nem befolyásol túlzottan. Persze ez csak az én véleményem, de az elmúlt évek alatt nekem sokkal fontosabb volt, hogy melegebb legyen a lakásban, illetve az a meleg ne hagyja el túl gyorsan a helyiségeket.

  3. #3
    Junior Member
    Csatlakozott
    2012 február
    Összes hozzászólás
    28
    A hideg idő ellen nem is lehet másképp védekezni, csak fűtéssel. Már ha van mivel. Hiszen a gázszámla nem minden esetben egyezik meg a gáz fűtőértékével. Ismerek olyan vidéken élő családot, aki gázzal fűt télen, nyáron gázpalackot használ főzéshez, mivel fűteni nem kell. És a gázpalackos tűzhelyén hamarabb felforrt az egy liter víz, mint a központi gázrendszerre épített gáztűzhelyen. Tehát a költségkímélés nem a központi feltétele az ajtók, ablakok szigeteléscseréjének kérdésében. Persze jó, ha ennyivel meg tudnánk úszni a dolgot, pénzt tudnánk megtakarítani, de ez majdnem olyan, mint amit a közmondás mond: amit nyerek a réven, azt elveszítem a vámon.

  4. #4
    Member
    Csatlakozott
    2012 március
    Összes hozzászólás
    32
    Hozzászólnék én is a témához. Nekem és sok más embernek is fontos, hogy lehetőleg minél költséghatékonyabban oldjam meg télen a fűtést. Persze tény az, hogy nagy hidegben jobban kell fűteni. Azonban a jó szigetelés nagyon is fontos. Józan paraszti ésszel is felfogható a szigetelés és a kiadások közötti párhuzam. Méghozzá fordított arányosságban áll a kettő. Tehát minél rosszabb a szigetelés, annál többe kerül a kívánt hőfok elérése. Lyukas poharat is meg lehet tölteni vízzel, de folyamatosan pótolni kell a vizet ahhoz, hogy ne ürüljön ki a pohár. Jelen esetben a lakás a pohár.

    Ami az energiaárakat illeti, persze hogy folyamatosan emelkedik, ez manapság természetes. A fatüzelés pedig szerintem egy külön kategória. Aki fával fűt az abszolút nem energiatakarékos. Az a megoldás, amikor a meleget a kéményen keresztül engedjük szabadon távozni az semmiképp sem takarékos. Jobb lenne a szigetelések cseréjével egyidejűleg a fűtést is korszerűsíteni. Sok ember nincs is vele tisztában, hogy a nyílászáró csere önmagában egy jó befektetés, viszont ha hozzám hasonlóan a fűtést is korszerűsítené, akkor még többet spórolhatna.

  5. #5
    Junior Member
    Csatlakozott
    2012 május
    Összes hozzászólás
    8
    Ahogy olvasgatom a fórumot, a legtöbben arról beszéltek, hogy a nyílászáró szigetelés esetében az a legfontosabb, hogy ne szökjön el a meleg, ne hűljön ki a lakás. Ez lényegében igaz is, de mintha valami verseny lenne a háttérben vagy nem tudom, de nekem sokkal fontosabb, illetve én is azért szigeteltem le az ablakaimat, hogy sokkal olcsóbban meg tudjam oldani a lakás fűtését. Egy viszonylag nagy, két szintes házban lakunk, amit vegyes tüzelésű, központi fűtéssel próbálunk felmelegíteni. Ez sajnos költséghatékonyság mellett egyre nehezebb feladat. Pedig nem olyan nagy a lakás, nem túl nagyok a helyiségek - kivéve talán a nappalit -, de 30 méternyi fa és 15 mázsa szén így is elfogy egy tél alatt, sőt, a keményebb hidegek esetében még a gázszámlán is meglátszanak a mínuszok. Egészen pontosan tavaly előtt, közvetlen a tél beállta előtt szigeteltem le az összes nyílászárót a házban. Én a szilikon mellett törtem lándzsát, nekem be is vált, de természetesen van pokróc az ablakok között, van pokróc az ablakok előtt és egyéb ilyen apróság. Őszintén szólva az eltüzelt fa és szén mennyiségén nem nagyon látszott meg, hogy le lettek szigetelve az ablakok, de a téli éjszakákon sokkal tartósabban volt meleg a szobában és könnyebben fel is fűtöttem a helyiségeket, szóval ennyit a nyílászáró szigetelésről. Van neki haszna, de ettől azért nem tudunk majd többet kajára vagy egyebekre költeni.

A téma címkéi

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •