Hát igen!

Mata fején találta a szöget lehet javítgatni, újítgatni, festegetni (CSAK a régi repedt felhólyagzott festékréteg alapos lecsiszolása a hajszálrepedt repedt fa ki glettelése után) de sohasem lesz olyan mint az új!

Ha jó minőséget választunk mindegy hogy műanyag, fa, fa/alu vagy alu, ÚJ!

Egy legenda szerint Henry Ford-ról:
Egyszer egy ujságíró provokálni akarván megkérdezte tőle: Ön szerint melyik a legjobb autó?
Ford pedig (ahelyett hogy azt mondta volna hogy természetesen a Ford) azt válaszolta: Az ÚJ!

Az emberek eltérőek (hisz mennyire unalmas lenne ez a világ ha mind egyformák lennénk, kiszeretett volna bele akkor a barátnőjébe?) az igényeik is eltérőek és nem szabad lebecsülni semmit!
Hiszen műanyag ablakok is vannak húsz - huszonöt évesek tőlünk nyugatabbra és vannak itthonn is cserére érett 2éves fa ajtók.

A világ és az építőipar is előre halad, ha nem próbának annak idején a jól bevált (egyébként kiváló) nád tető helyett égetett cserepet tenni, lehet hogy évente pár leégett faluval még mindig több lenne!

A fára azt mondják természetes és élő anyag. Igen amíg ki nem vágják! Hogy legyalulják, védőszerezzék és fessék!
Nem kell bedőlni se a természetet védő fa kivágás ellen tiltakozóknak se (hiszen ezek általában e célból vannak telepítve)
De nem szabad bedőlni a természetes anyag szövegnek se hiszen max a hasadt fa erezet mintája természetes azonkívül már semmi!
Műanyag profilok többféle kiváló fa fólia bevonattal kaphatók a laikus 2 méterről nem mondja meg az anyagát.
A fának megvan az a rossz tulajdonsága hogy bár természetes alapanyag ha kezeléetlen hagyjuk szabad térben 1-2év és beszürkül kirepedezik. Sajnos a legjobb felületkezelés ellenére is általában 5-6évenként tanácsos átkezelni ha nem akarjuk hogy minőségét rontóan károsodjon. El lehet odázni de akkor már roszabb lesz a felület és a javítása, festése is gyengébb és költségesebb.

Van már erre is megoldás aki ragaszkodik a fa kivágás és feldolgozás utánni úgynevezett "természetes" rajzolatához és színeihez és mégis szeretne kívül RENDKÍVÜL TARTÓS és kezelést szinte nem igénylő felületet, belül pedig a bútorzathoz igazodó természetes fa rajzolatot annak FA/ALU ablakot ajánlanék.

Belülről: nagy szálsűrűségű könnyen kezelhető luc fenyő,
(nem borovi mert abban sok a gyanta és kiválik a meleg hatására így a legjobb festést is felhólyagosíthatja)
csomómentes és hossztoldás nélküli (2.8m-ig)szárított előkezelt fa anyagból,
3db ból szálirányosan ellentétesen összeforgatva és ragasztva és préselve, vetemedést gátló mód hogy ne tudjon csavarodni,
világos natúr fenyő színtől a sötét dió vagy mahagóni jellegűig a kiválasztott színben több rétegben lazúrozva a fa "természetes" erezetét adva!
Kívülről eloxált alumínium héjazás, boritás (teljes külsőn) porszórt hőkezelt festéssel (szinterezve) több rétegben akár egy A8-as audi
több féle színben fehértől a sárgán, zöldön, szürkén, kéken, át a bordóig, barnáig vagy felárral akár 3 féle színben FAEREZETT mintával amelyről akár már 70centiméter távolságból sem lehet megállapítani hogy fa vagy sem.
Vagy esetleg a modern stílust kedvelőknek elox (INOX szálcsiszolt jellegű) fémes vagy szemcsés porszórt antikolt fémszürke sötét és világos szürkében!
Sőt kapható ennek passzívházas verziója a Fa és Alu borítás közti szigetelő habbal töltött háromrétegű üveges gáz töltött változat.

Akit érdekel annak az alábbi oldal: http://www.ablakmajor.eoldal.hu/cikk...fa-profil.html

Bocs ha hosszúra sikeredett, de ha fa és kezelést szinte egyáltalán nem igénylő tartós kivitelben akkor: FA/Alu

Persze azért igencsak drágább mint a sima fa! (bár egy minőségitől nem oly sokkal, hogy hosszú távra nem érné meg)
Ha azonban őseink is így gondolkodtak volna a nádnál akkoriban bizony jóval drágább égetett cserépről még mindig sűrűn lenne a falusi tűzvész.