Eredmény: 1 - 8 (8) összesen

Téma: Fa vagy műanyag?

  1. #1
    Junior Member
    Csatlakozott
    2012 március
    Összes hozzászólás
    29

    Fa vagy műanyag?

    Nem tudom mennyire kérdezek most butaságot ezzel, de redőnyöket szeretnék cserélni és arra lennék kíváncsi, hogy műanyagot vagy fát érdemes-e venni? A helyzet az, hogy jelenleg régifajta, fa redőnyeim vannak és mivel régi házam van, szeretnék hozzá hasonlókat visszavásárolni, de egy kicsit azért modernebb technológiával, mert szegényem csörög-zörög és egyre gyakrabban szakad le, ugyanakkor nem szeretném műanyaggal elrontani otthonom küllemét, mert azért mégiscsak a fa az igazi, akármilyen szempontból is nézem a dolgokat. A kérdésem, hogy lehet-e még készen fa redőnyöket venni és milyen árkülönbség van a kétféle alapanyag között, már ha van? Ti melyiket ajánlanátok? Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? Minden apró véleményre kíváncsi vagyok, mert teljesen tanácstalan vagyok a témában! Van például lehetőség a rossz faredőnyök megjavítására, hogy teljesen újszerűek legyenek? Mert a mostani is szép, festve van, kezelve van, de a fenti forgó rész már igencsak oda van, azt nem tudom egyedül megcsinálni.

  2. #2
    Member
    Csatlakozott
    2012 március
    Összes hozzászólás
    32
    Ha maga a redőny része jó, akkor nagy kár lenne kicserélni. Egyrészt ez már értéket képvisel, másrészt egyfajta diszkrét eleganciát tud sugallni egy szépen felújított patinás redőny. Érdemes lenne egy jó asztalost megkeresni vele. Tizedannyi a felújítás, másrészt nem kell egy fél vagyont belefektetni, az új ára+szállítás+beszerelés, és ha ez nem elég akkor még jöhet a méretbeli probléma. Na akkor még lehet falat is bontani. Az új típusok nem feltétlenül a régi méretekhez igazodnak.

  3. #3
    Junior Member
    Csatlakozott
    2012 március
    Összes hozzászólás
    24
    Egyet kell értenem Lacival, én a helyedben biztosan nem cserélném le a fa redőnyöket, hiszen léteznek olyan szakemberek, akik direkt redőnyszereléssel foglalkoznak, így érdemes lehet őket felkeresni efféle problémával. Szerintem bármi probléma van a leengedő szerkezettel, ők vagy tudnak hozzá alkatrészt szerezni vagy a megfelelő szakemberrel – például lakatossal – újat készíttetni helyette. A fa redőnyök ma már nagyon ritkák, csak a régi házakon találhatók meg és nyilván praktikusabbak a műanyag változatok, könnyebbek, zajtalanabbak és így tovább, a fa redőnyöknek megvan egy olyan előnyük, hogy ha a téli estéken szigetelni akarunk velük, akkor azt is megtehetjük, nem mellesleg pedig sokkal hangulatosabbak és természetesebbek is, mint műanyag társaik. Szóval szerintem ne akard lecserélni műanyagra a faredőnyt, inkább beszélj egy redőnyszerelővel, hogy javítsa meg, nem hiszem, hogy meg fogod bánni.

  4. #4
    Member
    Csatlakozott
    2012 március
    Tartózkodási hely
    Budapest
    Összes hozzászólás
    34
    Pont a minap sikerült részben hasonló problémával szembesülnöm. Leszakadt a redőnyöm. Mivel nekem is a hagyományos van, gondoltam megnézem. Sajnos nálam a tok belsejében van a hiba. A forgó rész szélén található tárcsa törött el, amire feltekeredik a gurtni. Legnagyobb szerencsétlenségemre ez bizony műanyagból van. Mivel ez a helyszínen nem javítható szét kellett szerelni. És láss csodát, nem lehet hozzá kapni tárcsát. Legalábbis felénk nem árulnak. Fából meg nem igazán lehet kiesztergálni. Szóval maradt a barkácsolás. Nekem szerencsére van esztergályos ismerősöm, aki danomitból meg tudta csinálni, de azért kicsit érdekes, hogy nem gyártanak hozzá. Gurtnit is cseréltem, mert a régi már sajnos foszlani kezdett a széleinél. Ez mondjuk betudható a törött műanyag alkatrésznek. Viszont az új gurtni nem annyira vastag, mint az előző volt. Így aztán a rögzítő rész, ami az ablak tokjára van felerősítve, nem tudja teljesen ellátni a feladatát. Megcsiszoltam rajta a görgőt, hogy jobban tartson, de nem az igazi. Ha a felújítás során gurtni csere is lesz, akkor oda kell figyelni a megfelelő anyagú és vastagságú anyag vásárlására.

    Az alapvető kérdésre pedig a válasz igen. Foglalkoznak felújítással. Bár az tény, hogy rendszerint felajánlják a cserét, ugyanis az jobb üzlet, mint a javítás. Én javasolnám inkább a felújítást. Ahogyan a többiek is írták, sok előnye van és nem kerül annyiba mint az új. Berci hozzászólásával pedig nagyon is egyetértek, mármint a szigetelés terén.

  5. #5
    Member
    Csatlakozott
    2012 március
    Összes hozzászólás
    29
    Elolvastam a témát és gondoltam meglesem a saját redőnyöm tokját. Vagyis annak belsejét. Ezügyben lenne egy kérdésem, mégpedig az, hogy nem lehet azt az üres teret valahogy szigetelni? Egyáltalán normális dolog, ha nincs belül semmiféle szigetelés? Nem láttam még belülről ezidáig és őszintén szólva, nem tűnt fel télen sem, hogy huzatos lenne. Ami nem feltétlenül jelenti a megfelelő szigetelést. Lehet csak én nem vettem észre és pont ott fűtöttem egész télen az utcát.

  6. #6
    Member
    Csatlakozott
    2012 május
    Összes hozzászólás
    32
    Ha redőny, akkor műanyag. Szerintem már nem is gyártanak manapság fából készülteket. Félreértés ne essék, én is előnyben részesítem a természetes anyagokat, nálunk is fából van minden, ami csak lehet, de redőny esetében a műanyag hasznosabbnak bizonyult, annak ellenére is, hogy a fa sokkal strapabíróbb. Nálunk csak két ablakon van redőny itthon - azokat állandóan veri az eső meg a nap is nagyon süti őket -, azok műanyagból készültek és nem csak olcsó volt a szerkezet, hanem egyben nem is túl zajos. Igaz, hogy egy tavalyi jégeső szép kis lyukakat ütött belé, de az öregeknél a fa redőnynek csak a javíttatása került majdnem annyiba, mint esetemben a műanyag redőny megvásárlása. Természetesen senkit sem akarok arra buzdítani, hogy váltson, sőt mi több, ha nekünk fa redőnyeink lennének, valószínűleg soha sem jutott volna eszembe lecserélni azt műanyagra, de ha valaki éppen redőnyvásárlás előtt áll, a műanyag - még ha ez ellenkezik is az elveimmel - sokkal előnyösebb minden szempontból. Az öregeknél már csikorog-nyikorog az egész, félévente leszakad és olyan hangos, mintha valami tank menne el az úton, a műanyaggal viszont ilyen gondjaim nem voltak még. Persze az más kérdés, hogy míg nálunk a műanyag redőny 10 éve ha fent van, az öregeknél pedig már vagy negyven éve, az én kis műanyag bóvlimból meg lehet, hogy negyven év múlva már por sem lesz.

  7. #7
    Member
    Csatlakozott
    2012 május
    Összes hozzászólás
    32
    József, a fenti tokot lehet szigetelni, de csak nagyon minimálisan, hiszen - nézd csak meg felhúzott állapotban a redőnyt - kell azért neki az a nagy hely ott fent. Feltételezem, hogy fa redőnyeid vannak, mert műanyag esetében ilyen gond nincs. Az öregeimnél azonban fa redőny van és ott bizony tényleg lényegesen nagyobb helyet csináltak a szerkezetnek, mint amekkorát igényelne. Néhány évvel ezelőtt volt nagy meszelés náluk, akkor a redőnyöket is rendbe tettük, kiszedtük, lefestettük, és egyebek. Akkor a visszahelyezés előtt én ott azt a belső részt lefestettem és az utca felőli részről a sarkokhoz és az élekhez szilikoncsíkot nyomtam szigetelésként, valamint szintén a külső oldalra egy vékony filccsíkot ragasztottam. Hogy ez ér-e valamit, nem tudom, az öregek kértek meg rá, mert bennük is felmerült, hogy mi van, ha ott elszökik a meleg. Most már nem fog az tuti, szóval te is próbáld ki ezt a megoldást.

    Idézet József eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elolvastam a témát és gondoltam meglesem a saját redőnyöm tokját. Vagyis annak belsejét. Ezügyben lenne egy kérdésem, mégpedig az, hogy nem lehet azt az üres teret valahogy szigetelni? Egyáltalán normális dolog, ha nincs belül semmiféle szigetelés? Nem láttam még belülről ezidáig és őszintén szólva, nem tűnt fel télen sem, hogy huzatos lenne. Ami nem feltétlenül jelenti a megfelelő szigetelést. Lehet csak én nem vettem észre és pont ott fűtöttem egész télen az utcát.

  8. #8
    Junior Member
    Csatlakozott
    2012 június
    Összes hozzászólás
    6
    Ha mindenképpen választani kell, akkor a műanyag redőny mellett döntenék, illetőleg döntöttem is. Hosszú éveken keresztül fa redőnyeink voltak, minden szobán és minden helyiségben. Az csak egy dolog, hogy rendkívül hangos volt, tehát nem tudtam úgy lehúzni, hogy ne nyekeregjen, ne csattogjon és kattogjon. A karbantartás nem volt nagy gond, pár évente egyszer-egyszer átfestettem, ezzel nem problémáztam, viszont a végén már egyre többször leszakadt a drága, volt, hogy úgy beakadt, hogy se fel, se le nem mozdult és csak a szerelő segített rajta, szóval én megszenvedtem vele, így a legutóbbi házfelújítást követően redőnycsere is volt, méghozzá műanyagra. A felszerelés nem volt egyszerű - valamiért a szerelők nem tudták beletenni a fa helyére, falat kellett bontani, miegyéb - de végül megérte, hiszen lehúzva a jobb hangszigetelés mellett nem is volt olyan zajos, mint a másik. Immáron három éve használom, de nincsen semmi baj velük. Igaz, már az első nyáron volt egy kis negatív tapasztalatom, amikor egy hatalmas jégesőnek köszönhetően olyan lyukak lettek rajtuk, mintha géppuskával lőttek volna be az ablakon, de óriási szerencsénkre garanciálisan kicserélték. Ilyen gondom a faredőnyökkel nem volt, de ettől eltekintve én jobban meg vagyok elégedve a műanyag redőnyökkel. Habár félek, hogy mi lesz, ha lejár a garancia és megint jégesőt kapunk, hiszen olyan buta időjárás van manapság, hogy az nem igaz. Az pedig drágább mulatság lesz, hogy állandóan lecseréljem a redőnyt, mint amikor csak a szerelőnek fizettem a leszakadásért vagy a beakadásért. Reménykedem azonban, hogy egy évtizedbe csak egyszer van ilyen jégeső és az sem pont a redőnyöket fogja szétverni.

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •